Р Е Ш Е Н И Е
№ 39
ВЗЕТО С ПРОТОКОЛ № 2 ОТ 02. 02. 2012 г.
О Т Н О С Н О : Опрощаване на задължение към държавата на гражданин на гр. Пловдив
ПО ПРЕДЛОЖЕНИЕ НА: инж. Иван Тотев – Кмет на Община Пловдив
На основание чл. 21, ал. 1, т. 23 от ЗМСМА предвид фактическите основания в предложение с вх. № 12ХІ-40 от 24. 01. 2012 г. и изложените съображения в изказванията на общинските съветници, Общински съвет – Пловдив
Р Е Ш И :
Предлага на Президента на Република България да се опрости задължението към държавата на Ж.Г.А. от гр. Пловдив р-н „***“, ул. „ **“ № *, ет.* ап. **, която моли Президента на Република България да й бъде опростено задължение, произтичащо от получаване на неправомерно парично обезщетение за отглеждане на малко дете по чл. 53 от КСО, възлизащо на 3 278, 24 лева, от които 2 167, 83 лв. – главница, 772, 93 лева – лихва до разпореждането и 337, 48 лева – лихва до 19. 10. 2011 г.
МОТИВИ: Настоящото решение се прие на основание чл. 21, ал. 1, т. 23 от ЗМСМА и като взе предвид становището на НОИ, СУ „Социално осигуряване” – София и като счете, че задължението е несъбираемо.
БРОЙ СЪВЕТНИЦИ: 51
БРОЙ ПРИСЪСТВАЛИ
НА ГЛАСУВАНЕТО: 44
БРОЙ ГЛАСУВАЛИ “ЗА”: 43
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
/Арх. Илко Николов/