Р Е Ш Е Н И Е
№ 137
ВЗЕТО С ПРОТОКОЛ № 8 ОТ 24. 04. 2025 г.
О Т Н О С Н О : Вземане на решение от Общински съвет – Пловдив за внасяне на парична вноска в размер на 356 320 (триста петдесет и шест хиляди, триста и двадесет) лева за увеличение на капитала на „Медицински център VI-Пловдив, район Централен“ ЕООД, ЕИК: ***********, със седалище и адрес на управление: гр. Пловдив, ул. „Иван Вазов“ № 59
ПО ПРЕДЛОЖЕНИЕ НА: ПК по Здравеопазване и социални дейности
На основание чл. 21, ал. 1, т. 8, т. 24 и ал. 2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация, чл. 115, чл. 137, ал. 1, т.1 и т.4 и чл. 148, ал. 1, т. 2 от Търговския Закон, във връзка, чл. 65 от Правилника за прилагане на Закона за публичните предприятия и във връзка с чл. 21, ал.1, т .1, т.3 и т. 25 от Наредба за реда за учредяване и упражняване правата на Община Пловдив в публични предприятия и търговски дружества с общинско участие в капитала, предвид фактически основания, изложени в предложение с вх. № 25ХІ-176 от 16. 04. 2025 г., Общински съвет – Пловдив
Р Е Ш И :
1. Внася парична вноска в размер на 356 320 (триста петдесет и шест хиляди, триста и двадесет) лева за увеличение на капитала на „Медицински център VI-Пловдив, район Централен“ ЕООД, ЕИК: ***********, със седалище и адрес на управление: гр. Пловдив, ул. „Иван Вазов“ № 59.
2. Увеличава записания капитал на „Медицински център VI – Пловдив, район Централен“ ЕООД, с ЕИК:*********** от 193 140 (сто деветдесет и три хиляди, сто и четиридесет) лева на 549 460 (петстотин четиридесет и девет хиляди, четиристотин и шейсет) лева. Увеличението в размер на 356 320 (триста петдесет и шест хиляди, триста и двадесет) лева представлява парична вноска и се извършва чрез записване на нови 35 632 (тридесет и пет хиляди, шестостен тридесет и два) дяла, всеки по 10 (десет) лева. Капиталът на дружеството в размер на 549 460 лева се разпределя в 54 946 (петдесет и четири хиляди, деветстотин четиридесет и шест) дяла всеки по 10 (десет) лева.
3.1. Променя текста на чл. 11, ал. 1 от Дружествен (Учредителен) акт на „Медицински център VI – Пловдив, район Централен“ ЕООД и текстът на чл. 11, ал. 1 добива следната редакция:
„чл. 11, ал. 1 Капиталът на „Медицински център VI – Пловдив, район Централен“ ЕООД е в размер на 549 460 (петстотин четиридесет и девет хиляди, четиристотин и шейсет) лева и се разпределя в 54 946 (петдесет и четири хиляди, деветстотин четиридесет и шест) дяла всеки по 10 (десет) лева.
3.2 Създава нова ал.11 на чл. 11 в Дружествен (Учредителен) акт на „Медицински център VI – Пловдив, район Централен“ ЕООД, както следва:
„чл. 11(11 нова) С Решение № 137, взето с Протокол № 8 от 24. 04. 2025 г. на Общински съвет – Пловдив, капиталът на дружеството се увеличава на 549 460 (петстотин четиридесет и девет четиристотин и шейсет) лева с парична вноска от 356 320 (триста петдесет и шест хиляди, триста и двадесет) лева и се извърши чрез записване на нови дялове. Капиталът на дружеството в размер 549 460 (петстотин четиридесет и девет хиляди четиристотин и шейсет) лева се разпределя в 54 946 дяла (петдесет и четири хиляди, деветстотин четиридесет и шест) всеки по 10 (десет) лева.
4. Задължава управителят на „Медицински център VI – Пловдив, район Централен“ ЕООД в срок от 7 (седем) работни дни, от получаване на паричната вноска за увеличаване на капитала от страна на Община Пловдив, да погаси просрочените задълженията към персонала на дружеството и доставчици в размер на 97 456 (деветдесет и седем хиляди, четиристотин петдесет и шест) лева; просрочени задължения към „Многопрофилна болница за активно лечение „Свети Мина“ – Пловдив“ ЕООД в размер на 208 866 (двеста и осем хиляди, осемстотин шестдесет и шест) лева и покриване на текущи и непредвидени разходи, свързани с дейността на дружеството, в размер до 50 000 (петдесет хиляди) лева.
5. Общински съвет Пловдив дава съгласие в бюджета на Община Пловдив за 2025г. да се осигурят средствата по т.1 от настоящото решение.
МОТИВИ: Настоящото решение се прие на основание чл. 21, ал. 1, т. 8, т. 24 и ал. 2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация, чл. 115, чл. 137, ал. 1, т.1 и т.4 и чл. 148, ал. 1, т. 2 от Търговския Закон, във връзка, чл. 65 от Правилника за прилагане на Закона за публичните предприятия и във връзка с чл. 21, ал.1, т .1, т.3 и т. 25 от Наредба за реда за учредяване и упражняване правата на Община Пловдив в публични предприятия и търговски дружества с общинско участие в капитала. Фактическото основание е намерението на собственика на капитала да осигури финансови средства на дружеството, с което да се погасят натрупани задължения към персонала, към външни доставчици и към „Многопрофилна болница за активно лечение „Свети Мина“ Пловдив“ ЕООД, като по този начин се стабилизира финансово медицинския център, за да се изгради устойчивост в медицинското заведение по отношение на предлаганите здравни услуги, което ще доведе съответно и до увеличаване на приходите. Стабилизирането на „Медицински център VI – Пловдив, район Централен“ ЕООД ще даде възможност дружеството не само да покрива разходите си, но и да придобива дълготрайни материални активи (нова техника и апаратура) и да реализира печалба.
–––––-
РАЗГЛАСЯВАНЕ:
1. в-к „Марица” – 30.04. 2025 г.;
2. Интернет страницата – 29.04. 2025 г.;
3. Инф. табло – пл. „Ст. Стамболов” № 1 – 30.04.2025 г.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
/ Атанас Узунов/