Р Е Ш Е Н И Е
№ 325
ВЗЕТО С ПРОТОКОЛ № 16 ОТ 09. 10. 2014 г.
О Т Н О С Н О : Упълномощаване представителя на Община Пловдив в Общото събрание на акционерите на „Увеселителен парк Тракия” АД за изразяване на становище по проекторешенията на извънредното Общо събрание, което ще се проведе на 23.10.2014 г.
ПО ПРЕДЛОЖЕНИЕ НА: Петър Зехтински – Зам.-кмет на Община Пловдив, За Кмет на Община Пловдив, съгласно Заповед № 14ОА-2513/30.09.2014 г.
На основание чл. 21, ал. 1, т. 23 и ал. 2 от ЗМСМА, във връзка с чл.220, ал.1, чл.221, т.1 и чл.226 от Търговския закон, във връзка с чл.9, чл.25 и чл.29, ал.1, т.1 от Наредбата за реда за учредяване на търговски дружества и упражняване правата на собственик на Община Пловдив върху общинската част от капитала на търговските дружества, предвид изложените в предложение с вх. № 14ХІ-348 от 01. 10. 2014 г. фактически основания, Общински съвет – Пловдив
Р Е Ш И :
1. Упълномощава Георги Василев Стаменов, представител на Община Пловдив в редовните и извънредни Общи събрания на акционерите на „Увеселителен парк Тракия” АД, да гласува проекторешенията в предложения дневен ред на извънредното Общо събрание на дружеството, което ще се състои на резервната дата 23.10.2014г., както следва:
Точка 1 от дневния ред:
Промяна на адреса на управление на Дружеството;
Проект за решение: Общото събрание на акционерите приема предложената от СД промяна на адреса на управление „да гласува положително”.
Точка 2 от дневния ред:
Промяна на устава на Дружеството;
Проект за решение: Общото събрание на акционерите променя устава на Дружеството, във връзка с решението по т.1 „да гласува положително”.
МОТИВИ: Настоящото решение се взема на правно основание чл. 21, ал. 1, т. 23 и ал. 2 от ЗМСМА, във връзка с чл.220, ал.1, чл.221, т.1 и чл.226 от Търговския закон, във връзка с чл.9, чл.25 и чл.29, ал.1, т.1 от Наредбата за реда за учредяване на търговски дружества и упражняване правата на собственик на Община Пловдив върху общинската част от капитала на търговските дружества. Фактическото основание – покана от изпълнителния директор на „Увеселителен парк Тракия” АД до Община Пловдив за участие в извънредното Общо събрание на акционерите на дружеството.
–––––-
РАЗГЛАСЯВАНЕ:
1. в-к „Марица” – 16.10. 2014 г.;
2. Интернет страницата – 16. 10. 2014 г.;
3. Инф. табло – пл. „Ст. Стамболов” № 1 – 16.10.2014 г.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
/Арх. Илко Николов/