Р Е Ш Е Н И Е
№ 30
ВЗЕТО С ПРОТОКОЛ № 1 ОТ 19. 01. 2012 г.
О Т Н О С Н О : Налагане на забрана за движение на пътни превозни средства с животинска тяга на територията на Община Пловдив
ПО ПРЕДЛОЖЕНИЕ НА: инж.Александър Държиков-Зам.-кмет на Община Пловдив
На основание чл. 21, ал. 1, т. 23 и ал. 2 от ЗМСМА, във връзка с чл. 8 от ЗНА и чл. 79 от АПК, предвид изложените в предложение с вх. № 11ХІ-665 от 21. 12. 2011 г., изм. с вх. № 11ХІ-665(1) от 18. 01. 2012 г. фактически основания, Общински съвет – Пловдив
Р Е Ш И :
І. Приема Наредба за изменение на Наредба № 2 за организацията и безопасността на движението и дисциплината на водачите на пътни превозни средства и пешеходците на територията на община Пловдив, приета от Общински Съвет – Пловдив, както следва:
1.1. Изменя текста на чл. 17, както следва:
Чл. 17 (1). Забранява се движението на ППС с животинска тяга на територията на гр. Пловдив.
(2) При нарушение на ал.1, ППС с животинска тяга се задържат на определените за целта места, съгласно Заповед на Кмета на Община Пловдив, до заплащане на наложената им административна санкция.
(3) Отпада.
1.2. Изменя размера на санкцията, предвидена в Приложение № 4 към
чл. 57 ал. 1 „Таблица за размера на глобите” за нарушение на разпоредбата на чл. 17, както следва:
Чл. 17, ал.1
Долна граница в лева: 100; горна граница в лева: 200; при повторно нарушение: от 200 до 500 лева.
1.3. Отменя санкцията предвидена в Приложение № 4 към чл. 57 ал. 1
„Таблица за размера на глобите” за нарушение на разпоредбата на чл. 17 ал. 2.
МОТИВИ: Настоящото решение се прие на основание чл. 21, ал. 1, т. 23 и ал. 2 от ЗМСМА, във връзка с чл. 8 от ЗНА и чл. 79 от АПК; като взе предвид, че целта на настоящото изменение на Наредба № 2 на Община Пловдив е да организира безопасното движение на автомобили на нейната територия, което да бъде съобразено с устройчивото развитие на облика на гр. Пловдив като кандидат за Европейска столица на културата; като взе предвид, че проектът на нормативния акт е качен на интернет страницата на Община Пловдив на 30. 11. 2011 г.
БРОЙ СЪВЕТНИЦИ: 51
БРОЙ ПРИСЪСТВАЛИ
НА ГЛАСУВАНЕТО: 41
БРОЙ ГЛАСУВАЛИ “ЗА”: 35
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
/Арх. Илко Николов/